Realizacje

 

W ramach budowy portu zewnętrznego w Świnoujściu:

Prace nurkowe w zakresie pogłębianie dna.
Inspekcja profilu dna i obiektów hydrotechnicznych
Ułożenie geowłókniny.
Spawanie i montaż osłony anodowej falochronu osłonowego
Ułożenie elementów prefabrykowanych Xblock na całej długości falochronu 3km .
Oczyszczanie dna morskiego w Gazoporcie w Świnoujściu i na torze podejścia z przedmiotów wybuchowych pochodzenia wojskowego. Spawanie podwodne anod w celu zmiejszenia korozji falochronu osłonowego.

Głogów. Wydobywaie niewybuchów na Odrze:

Podwodne prace saperskie w zakresie usuwania niewybuchó i niewypałów na Odrze przed planowaną budową mariny pod mostem tolerancji.

Inspekcje budowli hydrotechnicznych

Nabrzeże euroterminala. Prace podwodne dla Elektrowni Rybnik. Inspekcja i prace konserwacyjno-naprawcze.

Hamburg. Podwodne cięcie doku:

Praca nurkowe polegały na złomowaniu starego doku z początku XX. wieku. Palenie sekcji na mniejsze kawałki dla ułtwienia wyciągnięcia przez suwnicę (340 ton).

W ramach prac wydobywczych:

Oczyszczanie dna morskiego w Gazoporcie w Świnoujściu i na torze podejścia z przedmiotów wybuchowych pochodzenia wojskowego- Był to największy tego typu projekt w Europie . Wydobyliśmy wówczas dożo pocisków i kilka bomb głębinowych oraz całą masę innych metalowych elementów jak stare kotwice, liny itd. . Trafiła się nam też „perełka”- zabytkowa armata salutówka.
Wydobycie pchacza w Porcie Miejskim we Wrocławiu . Aura pogodowa była mało sprzyjająca. Ale tez sam charakter pracy nurka zawodowego wymaga charakteru.
Prace nurkowe w zakresie wydobycie dwóch metalowych pontonów w Krakowie na Wiśle – Zatarasowały część jazu Była to typowa akcja popowodziowa.
Przygotowanie do wydobycia samolotu wojskowego z II Wojny Światowej z dna morskiego Bałtyku na zlecenie Muzeum Morskiego. Oczyściliśmy bombowiec Daglas A20 z zalegającej warstwy mułu i piachu, podwiązaliśmy go taśmami do podczepienia go z nad wody
Oczyszczenie wyrobiska żwirowni w Kędzierzynie Koźlu z zalegających pod wodą drzew. Oprócz starych drzew pośledniego gatunku wydobyliśmy też czarne dęby . Niektóre z nich ważyły ponad 11 ton .a z przedmiotów wybuchowych pochodzenia wojskowego.